DLH Slovakia

CHALET a CHALETINO – dubové podlahy s výnimočnou dĺžkou a šírkou

Chalet a Chaletino od BOEN sú parkety s nevšednými rozmermi z dreva takmer dvestoročných dubov. Rôzne šírky, dĺžka až do 4 metrov, starostlivo vybraté drevo a adaptácia pre potreby každej miestnosti vám dávajú možnosť, ako mať doma tú najexkluzívnejšiu dizajnovú podlahu. Súčasné trendy v architektúre a interiérovom dizajne sa posúvajú smerom k menšiemu počtu prvkov, ktoré majú väčšie rozmery. K tomu samozrejme patria aj podlahy, a tak si ľudia vyberajú parkety veľkého formátu, ako sú Chalet a Chaletino.

Podmanivé dubové drevo

Trendy tiež naznačujú, že sa všetci snažíme byť bližšie k prírode a doma preferujeme prírodné produkty s charakterom. „Drevo, z ktorého vyrábame naše parkety, je z takmer dvestoročných dubov. Podlahám to dodáva jedinečnosť a kvalitu, ktorú pre našich zákazníkov hľadáme,“ hovorí Jan Nielsen, riaditeľ predaja z BOEN Nórsko.

Každá podlaha zo Chalet je unikát

Chalet (vo francúzštine „chata“) je luxusná dubová doska, ktorá nemá fixné rozmery. Jej šírky sa môžu líšiť a je dostupná v dĺžke až do 4 metrov. Takéto veľké prvky vytvárajú pôsobivú, ale zato pokojnú atmosféru v priestore. Podlahu z dosiek Chalet vám pre potreby každej miestnosti navrhnú dizajnéri podláh z BOEN. Dbajú na to, aby bola spotreba dosiek optimálna a aby výsledok bol súčasťou vašej jedinečnej architektúry. Produkcia dosiek sa začína až vo chvíli, keď dizajnérov návrh odsúhlasíte.

Chaletino s fixnými dĺžkami a šírkami

Chaletino je v podstate „menšia verzia“ parkiet Chalet, i keď jej fixné rozmery (šírka 30 cm a dĺžka 2,75 m) sú stále impozantné. Na rozdiel od náhodných, prírodou daných rozmerov Chaletu vytvorí Chaletino v miestnosti uniformnejší, no stále nevšedný výzor. Na zvýraznenie neobvyklej dĺžky dosiek má Chaletino na všetkých štyroch hranách skosený okraj.

Prírodná ochrana

Všetky povrchy dubových podláh BOEN sú ošetrené prírodným olejom Live Natural od BOEN. Vynikne tak ich prirodzená jedinečnosť – a takisto môžete podlahy užívať okamžite po inštalácii. Olejovanie drevenej podlahy tiež pomáha vyzdvihnúť štruktúru dreva. Podlaha ošetrená olejom je teplá a príjemná na chodenie, hoci i naboso.

Tradícia siahajúca až do 17. storočia

Firma BOEN udržiava zlatú remeselnú tradíciu už od čias prvej píly v nórskom Kristiansande v sedemnástom storočí. BOEN má vlastných odborníkov na drevo, ktorí osobne vyberajú tie najlepšie materiály, z ktorých vzniká Chalet a Chaletino. Všetky duby sú z lesov Pobaltia a po dlhom zdravom živote ponúkajú svojim majiteľom v podobe podláh Chalet a Chaletino zdravé pohodlie, nezabudnuteľný výzor a vysokú kvalitu.